Mobilbahis Giris

Dünya Kupasına En Fazla Ev Sahipliği Yapan Ülke

Dünya Kupasına en fazla ev sahipliği yapan ülke ile ilgili olarak öncelikli olarak bilmeniz gereken bu konuda ilk olarak söylenecek olan şey bu konuda 2 kez organizasyonu gerçekleştiren Meksika, Almanya ve Brezilya’dır en çok organizasyonun gerçekleştirildiği ülkeler olarak bilinmektedir.

Şimdi sizlere Dünya Kupası ile ilgili olarak gerekli olan tüm bilgileri de anlatmaya ve aktarmaya çalışacağız. Sizler de bu yazımızda yapılan organizasyonlar ile ilgili olarak gerekli bilgilere ulaşmış olabileceksiniz.

Dünya Kupası İlk Ev Sahibi Uruguay

Dünya Kupası 2018 Rusya’da gerçekleştirilecek. Ancak, artık elbette en çok konuşulan konulardan biri de bu organizasyonun detayları hakkında. Şimdi sizlere ilk olarak bu konuda söyleyeceğimiz, 1930 yılında başlamış olan Dünya Kupası organizasyonun ilk ev sahibi Uruguay’dır ve aynı zamanda da ilk şampiyon olarak tarihe geçmiş bulunmaktadır. İlk kez yapmasına rağmen, bir daha da organizasyona ev sahipliği yapmamıştır.

En çok ev sahipliği yapan ülkeler ise, Meksika, Almanya ve Brezilya’dır. Almanya daha önce 1974 yılında ilk kez bu organizasyona ev sahipliği yapmıştır ve bu organizasyonun da şampiyonu olarak bilinmektedir. Bundan sonra yıllar geçmiş ve 2006 yılında da şampiyonun İtalya olduğu şampiyonada da ev sahipliği yapan Almanya böylece İkinci kez ev sahipliği yapmış bulunmaktadır.

Dünya Kupası En Çok Ev Sahiplerinden Brezilya

Dünya Kupasına en fazla ev sahipliği yapan ülke ile ilgili olarak söylenilecek Almanya’dan sonra Brezilya olarak bilinmektedir. Aynı zamanda da en çok Dünya Kupası şampiyonu olarak bilinen Brezilya en son 2014 yılında ev sahipliği yaptığı organizasyonda şampiyonluğu Almanya kazanmıştır. Bundan önce, 2. Dünya Savaşı için ara verilen organizasyonun sonrasında 1950 yılında tekrar başlanan Dünya Kupası’nda ev sahipliğini Brezilya yapmıştır. Böylece o da 2 defa kupayı organize eden ülkelerden olmuştur. Ancak, enteresan bir istatistik, Brezilya kendi evinde şampiyonluk yaşamamıştır.

En son 1986 yılında bu organizasyona ev sahipliği yapan Meksika, evinde kupayı Arjantin kazanmıştı. Bundan önce 1970 yılında da yapılan Dünya Kupası organizasyonun ev sahipliğini de Meksika gerçekleştirmiştir. Bu şampiyonada ise, şampiyon Brezilya olmuştur.

Dünya Kupası Ev Sahipleri

Dünya Kupası 2018 için ev sahibi Rusya olacak. bu arada 2010 yılında Güney Afrika, ondan da önce, Güney Kore, Fransa, ABD, İtalya, İspanya, Arjantin, İngiltere, Şili, İsveç, İsviçre, Fransa, İtalya ve Uruguay birer defa ev sahibi olarak görev yapmıştır.

Türkiye’nin henüz ev sahipliği yapmadığı Dünya Kupası için Dünya Kupasına en fazla ev sahipliği yapan ülke olarak dediğimiz gibi, üç ülke sayabiliriz. Bu arada en çok Avrupa ülkelerinde organize edilen organizasyonda Avrupa takımlarının ülkesinde gerçekleştiği takdirde, ağırlıklı olarak kendileri ya da bir başka Avrupa ülkesi takımı şampiyon olarak sahadan ayrılımıştır. Brezilya ve Meksika ise, kendi evlerinde şampiyonluk yaşayamamıştır.