Mobilbahis Giris

Dünya Kupası Tasarımları

Dünya Kupası tasarımları ile ilgili olarak bir çok farklı konuda tasarım bulunmaktadır. Öncelikli olarak sizlere kupa hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Öncelikli olarak verilmesi gereken bilgi, kupa tasarımı olarak bilinmektedir.

Dünya Kupası Kupa Tasarımı

Dünya Kupası 1970 yılında Brezilya’ya teslim edildikten sonra, 1974 yılında tekrar tasarlanılmasına karar verilmiştir. Bunun için, çok çalışan Fifa, bir karar vererek İtalyan bir sanatçı ila anlaşmış bulunmaktadır. Buna göre, İtalyan sanatçı Silvio Gazzaniga bu tasarımı yapmıştır. Yeni organizasyon Dünya Kupası 2018 turnuvasında da bu kupa teslim edilecektir.

Dünya Kupası tasarlanırken, Gazzaniga, bunun için tabandan spiraller çizmiş ve yükselen hatlar dünyayı taşıyacak şekilde uzanmış bulunmaktadır. Bu arada da zafer anını yaşayan iki futbolcunun da figürü aynı kupada sergilenmiş bulunmaktadır. Bu arada kupanın zemin kısmına da 17 adet küçük plaka bulunmaktadır. 1974 yılından itibaren tüm şampiyonların bu bölgeye isimleri kazınmaktadır. Ancak, 2038 yılında bütün kupanın altındaki plaka tamamen dolmuş olacak. Bu işlemin haricinde, 4 yıl boyunca, şampiyon ülkede kalmaktadır. Ardından altın bir kopya verilerek kupa tekrar şampiyona için alınmaktadır.

Dünya Kupası Maskot Tasarımları

Her Dünya Kupası tasarımları ile ilgili olarak şunu da bilmek gerekir ki, maskot tasarımları da çok önemli bir durumdur. Her Dünya Kupası için farklı bir tasarım yapılmakta ve ayrıca, bu konuda şunu da bilmek gerekir ki, bu tasarımlar Fifa tarafından uzun süren çalışmalar neticesinde karar verilmektedir. Bu tasarım ile birlikte, aynı zamanda da gerekli logo tasarımı da yapılmış olmaktadır.

Dünya Kupası Forma Tasarımları

Dünya Kupası 2018 organizasyonu için her ülke takımı Dünya Kupasına özel olarak forma tasarımları yapmaktadır. Bu tasarımların kol kısmında Fifa ve Dünya Kupası Logosu bulunmaktadır. Bu sayede işlemler tamamlanmaktadır. Tasarımların bu şekilde yapılacak olması çok önemli bir durum olmakla birlikte, aynı zamanda da bu tasarımlar ile ilgili olarak Fifa’dan da gerekli onayların alınması gerekmektedir. Sonuç itibariyle oynanacak olan bütün takımların belirli kriterler şeklinde gerekli sistemi kurması gerekmektedir. Bu yüzden de kontrol altında tutulması gerekmektedir.

Bu arada logo ve maskot tasarımları ile ilgili olarak da en önemli noktalardan biri de, kuşku yok ki, bu logo ve maskot tasarımlarının dikkatli şekilde kullanılması ve logo olarak kullanılan malzemenin özellikle bulunduğu ülkeyi temsil etmesi önemlidir. Son olarak Rusya’da yapılacak olan Dünya Kupası tasarımları arasında da logo olarak Rusya’ya ait renkler kullanılmış bulunmaktadır. Bu yüzden de sizler için en sağlıklı ve en başarılı şekilde bir logo ile Dünya Kupası’nın maskotu da sunulmuş bulunmaktadır. Bu sayede en kaliteli sunumlar yapılmaktadır. Bu arada şunu da söylemek gerekir ki, tüm logoların doğru bir şekilde de kullanılması sağlanmaktadır. Böylece her ülkede olduğu gibi, bu tasarımlar ile Dünya Kupası maskotu ve logosu tasarlanmış olur.