Mobilbahis Giris

Dünya Kupası Rekorları

Bu yazımızda sizlere Dünya Kupası rekorları sizlerle buluşturulmaktadır. Çok detaylı şekilde bilgileri aktarmaya çalışacağız. Bu şekilde de sizler de her türlü bilgiye ulaşmış olabileceksiniz.

Öncelikle sizlere bir kupada en çok golün atıldığı Dünya Kupası hakkında bilgi vermeye çalışalım. Bir kupada en çok gol atılan turnuva, 171 gol atıldığı 1998 Fransa Dünya Kupası olmuştur. Bir turnuvada maç başına en çok gol istatistiği ise, 1954 İsviçre’de olmuştur. Maç başı gol ortalaması bu turnuvada 5.4 olarak gerçekleşmiştir.

Dünya Kupası Rekorları Futbolcular İstatistikleri

Dünya Kupası 2018  turnuvasına artık son zamanlar sayılırken, bu konuda rekorları futbolcular açısından değerlendirerek hemen sunmaya çalışalım. En çok şampiyonluk kazanan futbolcu, 1958,1962 ve 1970 turnuvalarında 3 kez şampiyon olarak bitiren Brezilya’lı futbolcu Pele olmuştur. En çok katılan futbolcular ise, Almanya’lı futbolcu, Lothar Matthaus ve Meksika’lı Antonio Carbajal ile 5 kez forma giymiş bulunmuşlardır. En çok final oynayan futbolcu ise, 3 kez 1994,1998 ve 2002 ile finallerde forma giyen Cafu olmuştur. Bu arada Pele sakatlığı sebebiyle 1962 finalinde forma giyememiştir. En çok gol atan oyuncu, Brezilya’lı Ronaldo 15 gol ile olurken, bir kupada en çok gol ise, 1958 Dünya Kupası’nda Fransız golcü Just Fontaine 13 gol ile olmuştur.

Dünya Kupası Rekorları Takımlar

Dünya Kupası Rekorları ile ilgili olarak, en çok şampiyon olan ülke 5 kez şampiyonluk yaşayan Brezilya oldu. En çok final oynayan takım ise 7 kez ile Almanya olurken, en çok yarı final oynayan ise, 11 kez oynayan Almanya olmuştur. Üst üste maç kazanma rekorunu ise, 11 kez ile Brezilya elinde bulundurmaktadır. Bu arada tam 13 maç boyunca Brezilya hiç bir şekilde maç kaybetmeyerek en uzun süreyi bulmuş bulunmaktadır.
Şampiyon takımın en çok gol atmış olduğu turnuva ise, 1954 İsviçre’de gerçekleşmiş bulunmaktadır. Batı Almanya burada şampiyon olurken, tam 25 gol attı. Bu arada şampiyonun en az gol yediği turnuvalar ise, 1998 Fransa’da şampiyon olan Fransa, sadece 2 gol yerken, 2006 Almanya’da da İtalya sadece 2 gol yemiştir.

Dünya Kupası Rekorları Maçlar

Dünya Kupası 2018 ile ilgili olarak şunu da bilmek gerekir ki, her zaman için, istatistikler ve rekorlar gerçekten de çok önemlidir. Bu konuda sizlere sunacağımız son rekorlardan biri de fark atılan maçlar olarak bilinmektedir. Bu konuda Dünya Kupası’nda en farklı maçlar 9 farklı şekilde bitmiş bulunmaktadır. 1954 İsviçre’de Macaristan, Güney Kore takımını 9-0 geçerken, 1974 Batı Almanya turnuvasında da Yugoslavya Zaire’yi aynı skorla bitirmiş bulunmaktadır. Bunun yanı sıra en son, 1982 İspanya organizasyonunda Macaristan, El Salvador’u tam 10-1 yenmeyi başarmıştır.

Dünya Kupası Rekorları konusunda şunu da söylemek gerekir ki, Dünya Kupaları tarihinin en erken golü Güney Kore maçında 11. saniyede gol atan Türkiye forveti Hakan Şükür’den gelmiştir.