Mobilbahis Giris

Dünya Kupası Para Ödülü

Turnuvaya katılma durumunda dahi olağanüstü bir miktar alınabiliyor olması nedeniyle artık hem kalite açısından daha yüksek bir ortalama bekleniyor hem de takımların daha ciddi olacağı düşünülüyor. Bunun temel sebebi de 2010 yılındaki katılım payının 2014 yılındaki turnuvadakiyle kıyaslandığında aradaki çok önemli fark olduğu ortaya çıkabiliyor. Yüzde 37 oranında artış gösterilerek 576 milyon Dolar değerinde bir ödeme yapılmış olan 2014 yılındaki turnuvaya kıyasla artık 2018 yılındaki katılım payının da 600 milyon Dolar’ı geçeceği düşünülüyor. FIFA Dünya kupası para ödülü için yapacağı açıklamaya bakıldığında da Güney Afrika kupasında da yüksek olduğu belirtiliyordu. Oldukça fazla bir oranda artış gösterilerek de %37 oranıyla birlikte ödeme tutarının artırılması tüm takımlara yaradı.

Dünya Kupası Kulüplerine Ayrılan Pay

Kulüp başına ayrılan pay 2010 yılında 40 milyon Dolar civarındayken artık direkt olarak çok yüksek bir artış oranıyla birlikte toplamda 170 milyon dolarlık bir gelir elde etme olanağı tanınabiliyor. Dünya kupası para ödülü kulüplerin bulundukları seviyedeki ve sıralamadaki diğer ekiplere ve ödüle göre alacakları miktar da değişecektir. Bu olanak sayesinde de takımların ihtiyaçları ve arayacakları değerler de direkt olarak karşılanabilecek, ülkelerin federasyonlarının kasasına da yüksek miktarlar girecektir. Takımların sıralamalarına bağlı olarak elde edebilecekleri değerler doğrultusunda artık eğer oldukça yüksek bir miktarı kazanmak istiyorlarsa mutlaka ilk 16 takım arasında yer almaları gerekiyor. Dünya kupası 2018 bünyesinde mücadele etmesi beklenen Türkiye de aşağıdaki sıralamalarda yer aldığı taktirde elde edilebilecek gelir şu şekilde olacak;

  • Dünya Kupasını kazanan takım 35 Milyon Dolar alacak.
  • İkinci olan ekip 25 milyon Dolar alacak.
  • Üçüncü 22 Milyon Dolar kazanacak.
  • Dördüncü ise 20 Milyon Dolar ile evine geri dönecek. Beşinci ila 8. Iralar arasındaki takımlar da dört ekip toplam 56 milyon Dolar alacak.
  • İla 16. Sıralar arasında kendilerine yer bulan takımların ise 8 ekip olmak üzere toplamda 72 milyon Dolar alabileceği belirtiliyor.
  • İla 32 takım arasında bulunulduğu taktirde ise 16 takım olacak şekilde 128 milyon Euro gibi bir miktar paylaşılacak.

Dünya Kupası Özel Harcamalar ve Ödüller

Kupayı kazanabilmek için mücadele etmek isteyenlerin her biri de hazırlık maçlarına özel olarak 32 ekip birden, toplam 48 milyon Dolar tutarını paylaşacak. Bir kulüp dünya kupasına futbolcu gönderiyorsa, gönderdiği sayıya bağlı olarak elde edeceği tutarı artıracaktır. Fakat toplamda bu takımlara 70 milyon Dolar paylaştırılacak. Belirlenmiş olan özel bir ekibin Dünya kupası para ödülü dahilinde korunması için özel olarak uygulanan program bünyesinde de 100 milyon Dolar değerlendirilebiliyor.  Böylelikle de herhangi bir problem yaşanmaksızın tam olarak belirtilen cetvel doğrultusunda gerekli ödemeler Dünya Kupası 2018 için de ortalama bu tarz değerlerle kullanılacaktır.