Mobilbahis Giris

Dünya Kupası Ölüm Grubu

Futbolun son derece kaliteli olması için artık en başarılı ekipleri teker teker dağıtmak ve bu ekiplerin finale çıkma başarısını artırmak yerine dağıtmak heyecanı artırıyor. Futbol oynamaya devam eden kaliteli ekipler arasında Portekiz, İspanya, İtalya, İngiltere, Almanya, Hollanda, Şili, Arjantin, Brezilya gibi ekipler geliyor. Bu ekiplerin iki veya daha fazlasının bir grup bünyesinde toplanması ve kıyasıya mücadele edecek Dünya Kupası ölüm grubu oluşturmasını sağlıyor.

Dünya Kupası 2014 Ölüm Grupları

Bu zaman diliminde Turnuvanın en güçlü ekipleri arasında gösterilen İtalya, İngiltere, Hollanda, Brezilya, Portekiz gibi ekiplerin her biri de çok rahat bir şekilde şampiyon olabilir. Aynı zamanda Almanya’nın kurmuş olduğu kadro sayesinde de sürekli olarak adını duyuruyor olması, Dünya kupası 2018 için de son derece büyük bir tehdit ortaya koyuyor. Türkiye’nin aralarında bulunmadığı ve en güçlü takımların karşı karşıya gelebileceği belirtilen üç farklı Dünya kupası ölüm grubu aşağıda sıralı bir şekilde belirtiliyor;

  • B grubu

Bu grup bünyesinde en güçlü ekip olarak her zaman ki gibi İspanya gösteriliyor. İkinci ekip olarak ise dönemin en güçlü futbolcularını bünyesinde barındıran Hollanda bulunuyor. Bunun yanı sıra Güney Amerika kıtasının aşırı derecede hızlı ve yetenekle oyuncularına sahip olan Şili, gruptan çıkmasına kesin gözüyle bakılan ekipler arasında yer alıyor. Avustralya ise çıkma ihtimali verilmeyen ve dördüncü olarak sıralamadaki yerini alacağı öne sürülen takım olarak görülüyor.

  • D Grubu

Güney Amerika kıtası ve Avrupa kıtası arasında geçecek olan en önemli ve dikkat çekici karşılaşmalara ev sahipliği yapacak olan D grubu bünyesinde başı İtalya çekiyor. Mutlaka en azından çeyrek final oynayacağı düşünülen takımın artık direkt olarak ilk sırada turnuvayı tamamlaması isteniyor. İngiltere ise Dünya kupası ölüm grubu oluşmasına neden olan en önemli ve iddialı rakiplerden bir tanesi olarak görülüyor. Geriye kalan Kostarika ise turnuvayı dördüncü tamamlayacağı düşünen, garanti galibiyet alınması gerektiği belirtilen deplasmanlardan biri oldu. Uruguay ise D grubu bünyesinde en riskli ve aynı zamanda belirli dönemlerde dengeli futbolun oynanması gereken takım olarak görülüyor.

  • G Grubu

Almanya gibi bir ekibe ev sahipliği yapan grupta özellikle de son derece yıldız futbolcular en verimli döneminde oynamaya başladılar. Portekiz 2016- 2017 yılındaki başarısıyla birlikte dikkat çekti. Fakat 2014 yılında beklenen seviyeye ulaşmış olsa da en üst düzeye çıkmayı başaramadı. Gana ise hızlı futbolculara sahip fakat gruptan çıkması son derece zor olacak bir rakip olarak görülüyor. Dünya kupası 2018 de ABD gibi bir ekibin yer alması ve yerli yeni oyuncularını herkese tanıtması bekleniyor.