Mobilbahis Giris

Dünya Kupası İstatistikleri

Dünya Kupası yaklaştıkça artık Dünya Kupası istatistikleri de konuşulmaya başlamış bulunmaktadır. Sizlere bu yazımızda bir çok konuda gerekli bilgileri aktarmaya çalışacağız. Hızlı şekilde sizlere anlatmaya çalışalım.

Dünya Kupası İstatistikleri Şampiyonluklar

1930 yılında başlayan ve 2014 yılına kadar toplam olarak 20 kez düzenlenen organizasyon bilindiği üzere 4 yılda bir gerçekleştiriliyor. Bu organizasyonu şu ana kadar en çok kazanan ülke 5 kez ile Brezilya oldu. Brezilya’yı ise, 4’er kez ile İtalya ve Almanya takip ediyorlar. Son şampiyon Almanya’da son olarak 4. şampiyonluğuna ulaşmayı başardı. Arjantin ve Uruguay 2’şer kez bu kupayı kazanırken, İngiltere, Fransa ve İspanya ise, birer kez bu kupayı kazandılar.

Bu arada finalistler arasında tam 3 kez final oynayıp kazanamayan Hollanda sayılabilir. Hiç bir Dünya Kupası bulunmayan takım, son olarak 2010 yılında İspanya’ya da finalde kaybettiler ve şampiyonluğu alamadılar. Bu arada en çok finale kalan takımlar ise, 7’şer kez ile Brezilya ve Almanya oldu.

Dünya Kupası 2018 öncesinde araştırılan en önemli noktalardan biri de bu kadar organizasyonda en çok gol atan takım ise, Almanya olmuştur. 2010 istatistiklerine göre, Brezilya daha öndeyken, son şampiyon Brezilya’yı geçerek en çok gol atan takım ünvanını ele geçirmiştir.

Dünya Kupası İstatistikleri En Kötü Ülkeler

Yunanistan, Çin ve Zaire birer kez katılım başarısı göstermesine rağmen, Dünya Kupası istatistikleri için en kötü istatistiklere imza atarken, gol atamadan organizasyonu bitirmiş bulunmaktadırlar. El Salvador tarihin en kötü takımı olmuş bulunmaktadır. 1930 yılında ilk olarak başlamış olan organizasyonda 2 kez katılma başarısı göstermiştir. 6 maç yapan El Salvador, 1 gol atarken, tam 22 gol yemiş ve hiç puan toplayamamıştır.

Dünya Kupası İstatistikleri İlginç Notlar

Dünya Kupası 2018 öncesinde sizlere vereceğimiz bir kaç not daha bulunmaktadır. Dünya Kupası ilk kez 1930 yılında Uruguay’da gerçekleşirken, bu şampiyonayı Uruguay kazanmış bulunmaktadır. 9 kez Güney Amerika, 11 kez de Avrupa takımları şampiyon olmuş bulunmaktadır. Brezilya 1958 yılında İsveç’te düzenlenen Dünya Kupası’nı kazanırken, aynı zamanda da Avrupa’da oynanan ilk turnuayı kazanan Güney Amerika ülkesi olmuş bulunmaktadır.

Dünya Kupası istatistikleri göz önüne alındığında, en az golün atıldığı şampiyona ise, 1990 Dünya Kupası olmuştur. Bu arada 1994 yılında ABD’de gerçekleştirilen organizasyonda, Maradona, öncelikle doping sebebiyle turnuvalardan men edilirken, aynı zamanda da kaleci Escobar yanlışlıkla yediği bir gol sebebiyle, öldürülmüştür. Dünya Kupaları’nda en fazla forma giyen futbolcu ise, İtalyan oyuncu Paolo Maldini olarak bilinmektedir. En çok turnuvaya katılan oyuncular arasında ise, Almanya’dan Lothar Matthaus olarak bilinmektedir. Tam 5 kez bu turnuvaya katılmış bulunmaktadır. Turnuvaya en çok katılan ülkeler arasında ise, tümüne katılan Brezilya bulunmaktadır. Bu arada en çok yarı final oynayan takım 11 ile Almanya takımıdır.