Mobilbahis Giris

Dünya Kupası Altın Mı?

Dünya Kupası altın mı konusunda sizlere bir çok bilgi aktaracağız. Sizler de bu yazımızda bu konu ile ilgili olarak her türlü bilgiye ulaşabileceksiniz. Şu anda kullanılan Dünya Kupası som altın olarak imal edilmiş ve toplam 6 kilo 175 gram ağırlığında olan bir kupadır. Bu kupayı aldığınız zaman, ülkede 4 sene boyunca durmakta ve 4 sene sonra aynı mimalde altın kaplama Dünya Kupası imal edilerek sunulmaktadır.

Dünya Kupası 1930 yılında ilk olarak Uruguay’da düzenlenirken, aslında adı Dünya Kupası olarak anılmamaktadır. Kurucusu Julet Rimes bu kupaya başta kendi ismini vermiş bulunmaktadır. Bu durumda da kupa aslında Rimes’in ismini taşımaktadır. 2. Dünya Savaşı döneminde bir türlü turnuva gerçekleşmemiştir. Bu dönemde İtalyan bir doktor olan Ottorino Barassi bir ayakkabı kutusunun içerisinde saklamıştır. Aslında Dünya Kupası 2018 çok üst düzey bir şekilde sunulurken, aynı şey, o dönemin şartlarında mümkün değildi.

Dünya Kupası Kayıp Olmuştu

1966 yılında organizasyon İngiltere’de yapılacaktı. İngiltere’de organizasyonun hazırlığına devam edilirken, Londra’da sergilenmekteydi. Bu sergileme her zaman düzenlenen ülkede yapılan bir sergileme işlemiydi. 1966 yılında İngiltere’de şampiyona beklenirken, bir haber her şeyi alt üst etti. Çünkü, Dünya Kupası kaybolmuştu. Kupa kaybolduktan sonra çok geniş bir araştırma başlatıldı. Londra’nın Güney bölgesinde bulunan bir kenar mahallede, çalılıkların içerisine atılmış vaziyette bulunan kupayı bulan ise, Pickles isimli bir köpekti.

Dünya Kupası altın mı ile ilgili olarak en önemli noktalardan biri bu olay olurken, bir başka nokta ise, 1970 yılında bir karar alınmış ve Dünya Kupası’nı 3 kez kazanan takıma kupanın teslim edileceği açıklanmış bulunmaktadır. 1958 ve 1962 şampiyonlarından sonra 1970 yılında bir kez daha kazanan Brezilya böylece Dünya Kupası’nın sahibi olmuştur. Ancak, 1983 yılında Dünya Kupası çalınmış bulunmaktadır. Brezilya’dan çalınan kupa ise, kesinlikle bulunmamaktadır.

Dünya Kupası Son Tasarım

Dünya Kupası 2018 yaklaşmışken, sizlere söyleyeceğimiz bir başka nokta ise, 1970’de teslim edildikten sonra 1974 yılı itibariyle yeni bir kupa tasarlanmasına karar verilince, İtalyan sanatçı Silvio Gazzaniga’nın tasarım yapmasına karar verildi. Bu konuda tasarlanmış olan kupanın üzerine 17 adet küçük plaka bulunmaktadır. Burada kupayı alan takımların isimleri işlenmektedir. Bu sayede kupayı alanların isimleri kupanın üzerinde durmaktadır.

Bu sayede 2038 yılına kadar aynı kupa kullanılabilecek. Bu arada bu tarihe kadar herhangi bir ülkeye de teslim edilmeyecek. 6 Kilo 175 gram ağırlığında yapılan kupa ile ilgili olarak Dünya Kupası altın mı sorularına net cevap da komple som altındır cevabı olmaktadır. Ayrıca, 4 sene bulunan ülkeden yeni sahibine teslim edilmek üzere alındığı zaman da altın kaplama bir örneği ülkeye verilmektedir. Bu arada kupaya dokunabilmek için o kupayı kazanan takım futbolcusu ya da ülke yetkililerinden olmak gerekmektedir.