Mobilbahis Giris

Dünya Kupası Altın Adamları

Futbol spor dalı müsabakalara ve karşılaşmalara açık olan bir dal olup birçok kişi tarafından sevilen bir daldır. Futbol spor dalı müsabakalarından biri olan Dünya kupası da ülkeler arasında yapılan ve sonunda bir şampiyon olan maçlardan oluşmaktadır. Dünya kupası oyuncuları ise özel ve sıkı eğitimlerden geçtiği için başarılı bir şekilde oynanma ihtimali de oldukça artabiliyor. Dünya kupası 2018 altın adamları da en çok gol atan ya da en iyi oynayan oyunculardan seçilmektedir. Elemelerden geçen takımların başarılı bir şekilde ilerleyebilmesi için birçok eğitimden ve antrenmandan geçebiliyorlar. Bu dünya kupası altın adamları ise en iyi oynayan oyunculardan biri olup aynı zamanda en çok gol atan oyunculardan da seçilebiliyor.

Dünya Kupası Altın Adamlar Kimlerdir?

Dünya kupası maçlarının önemli unsurlarından biri olan oyuncular ise başarılı olanlar, en çok gol atanlar, en erken gol atanlar, en iyi kaleciler olarak ayrılabiliyor. Dünya kupası altın adamları da en iyi oynayan futbolculardan seçilmiş olup aynı zaman da rekorların içerisinde yer alabiliyorlar. Altın adamlar ise altın top, altın ayak ve altın eldiven ödülünü alan adamlar tarafından seçilmiştir. Dünya kupasının altın eldiveni İkerCasillas almıştır. Altın eldiven ödülü en az gol yiyen ve kale de en iyi performans gösteren oyunculardan seçilmiştir.

Altın Adamların Altın Golleri

Dünya kupası 2018 yılında ise yeni oyuncuların olacağı bekleniyor. Yeni oyunculardan doğacak olan altın adamlar ise birçok futbol severi heyecanlandırabiliyor. Altın ayakkabı ödülünü alan Alman TomasMüller ise asist fazlası ve 5 gol ile almıştır. Önceden altın ayakkabı sahibi olan altın gollerin 3 sahibini de 3 gol ile geriden bırakıp en son altın ayakkabı ödülünü almıştır. Altın adamların en iyi oyuncular ve kalecilerden oluşuyor. Dünya kupasının önemli ödüllerinden bir diğeri olan altın top ödülü ise en iyi oyuncu olarak seçilen Diego Forlan futbol oyuncusuna verilmiştir. Altın goller ise her dünya kupasında değişiyor olup oyuncular tarafından ödüller de yeni adaylarını bekleyebiliyor.

Dünya Kupası Altın Eldiven Sahibi

Dünya kupası altın adamları sahibi olan oyuncular ise en iyi oyunculardan seçilmektedir. Dünya kupalarının rekorları altın eldiven ya da altın top gibi ödülleri kazanan oyunculara verilmektedir. Altın eldiven sahibi performansında iyi olan bir oyuncu olarak seçilim aynı zamanda daha az gol yemesi ile bu ödülü kazanmıştır. Futbol maçlarında önemli olan unsurlardan gol yememek kalecilerin gerçekleştirilmesi gereken önemli olaylardan biridir. Dünya kupasının altın eldiven sahibi ise İspanya kalecisi İkerCasillas olarak seçilmiştir. İkerCasillas 592 dakikadır gol yemeyerek kendi rekorunu kendi kırıyor.  5 yıllık 92 dakikadan önce 518 dakika gol yemeyerek rekor kıran Casillas son rekoru 592 dakika olarak belirlemiştir.