Mobilbahis Giris

Dünya Kupalarının En Genç Oyuncuları

Birçok ülke de sevilen futbol spor dalı yarışmalara ve rekabetlere açık kurallara sahiptir. İlk oynandığı tarihten bu yana maçlar ile iki takımın karşı karşıya geldiği futbol, birçok kişinin de ilgisini çeken bir spor dalı olabiliyor. Dünya kupası maçları da takımların birbirlerini eleyerek birinci olduğu bir spor dalı müsabakasıdır. Dünya kupası 2018’de de yapılacak olan elemelere Türkiye’de katılacaktır. Dünya Kupası maçlarının oyuncularının iyi oynaması da teknik direktörler tarafından önemsenen unsurlardan biridir. Bu maçlarda oyuncuların yaşlarının genç olması da genellikle yadırganan bir durum olsa da genç oyuncular içerisinde de oldukça başarılı insanlar çıkabiliyor. Dünya kupalarının en genç oyuncuları ise büyük bir eğitimden geçerek elemelere çıkmaktadır.

Dünya Kupası Şimdiye Kadar En Genç Oyuncu

Dünya kupası maçları futbol severlerin dört göz ile bekledikleri karşılaşmalardan biridir. Katılmak isteyen tüm ülkelerin katılabiliyor olması ile birçok ülke belirli kurallar ile karşı karşıya gelebiliyor. Dünya kupasının ilk aşaması da eleme maçlarıdır. Eleme maçlarından sonra çeyrek final, yarı final ve final olarak dünya kupası şampiyonu bulunur. Bu takımlar içerisinde bulunan genç oyuncular ise birçok başarıya imza atabiliyor. Dünya kupası tarihinin en genç ve başarılı oyuncusu ise 17 yaş ve 41 gün ile Norman Whiteside olarak rekor listesine geçmiştir. Bu kadar genç bir oyuncu olsa da Kuzey İrlanda’da oynarken oldukça başarılı bir geçmişi görünmektedir.

Tarihe Geçen En Genç Futbolcular

Futbolun tarihi çok eskiye dayandığı gibi dünya kupa maçlarının tarihi de oldukça eskilere dayanmaktadır. 1930 yılında yapılmaya başlanmış olan dünya kupa maçları 2014 yılına kadar sürmüştür. Tarihe geçen en genç futbolcular da bu tarihlerde oynamıştır. 1930 yılından bu yana en genç dünya kupası oyuncusu 17 yaş 41 günlük olup genellikle en genç oyuncular 17 ve 18 yaşlarında olmuştur. Hem genç hem de başarılı olmaları takımlarına da başarıyı sunabiliyor. 1930 yılından bu yana Dünya kupalarının en genç oyuncuları arasında yer alan 2. Genç oyuncu ise 17 yaş 99 gün ile SamuelEto olarak dünya kupası tarihine geçmiştir. Dünya kupa maçlarında bulunan oyuncuların genç olması önemli olsa da genç oyuncuların başarılı olmaları teknik direktörlerin iyi bir karar verdiğini düşündürtebiliyor.

Dünya Kupası Genç Ve İyi Oyuncular Kimler?

Dünya kupasında oynayan genç oyuncular 2014 yılına kadar birçok sayı da bulunmaktadır. Genç oyuncuların başarılı olması ise gündemde kalan bir durum olmaktadır. Dünya kupası maçlarında en genç oyuncu 17 yaş 41 günlük de olsa takımı için büyük mücadele sergilemiştir. Dünya kupasının 3. Genç oyuncusu da FemıOpabunmı olup aynı zaman da 17 yaşında ve 101 günlük idi. Opabunmi’nin oynadığı Nijerya ise İngiltere’ye karşı mücadele etmiştir. Bu maçın sonucu ise golsüz olarak 0 – 0 olarak beraber kalınmıştır. Dünya kupası 2018’de de yeni bir genç oyuncu takımlardan bekleniyor.