Mobilbahis Giris

2018 Rusya Dünya Kupası İtalyasız Dünya Kupası Ve Buffon’un Gözyaşları

2018 Dünya Kupası müsabakasında Buffon’un eleme sürecinde az gol yemesine rağmen hücumdaki sorunlar, takımın yarış dışında kalmasına neden oldu. Son yıllarda İspanya, Almanya ve İtalya’nın yarışı kaliteli futbolcular sayesinde üst sıralarda sürdürmesiyle birlikte özellikle Avrupa’da bulunan ekipler şampiyonluk adayları arasında gösteriliyor. Buffon’un Gözyaşları ise bu tunuvaya adeta damga vurdu.

Rusya’da oynanacak olan müsabakalar için hazırlıklar sürdürülüyor. Çok soğuk olan ve Avrupa takımlarının alıştıkları sıcaklıklarda futbol oynamaya müsait olmayan bölgeler turnuvada kullanılacak.

İtalya 2018 Dünya Kupasında Yok

İtalya’nın kupalardan elenmesiyle birlikte hem takımın İtalya’da olan güveni sarsıldı hem de başarısızlığın birkaç oyuncudan kaynaklandığı belirtilmeye başlandı. Bunlar arasında Buffon’un isminin ilk sırada geçiyor olmasına ek olarak futbolcunun yaşlılığı da 40 yaşına gelen futbolcunun bir sonraki Dünya Kupası’nda görev almayacağını belirtmesine yol açtı. İtalya’nın İsveç’te başarısız olmasıyla birlikte, evindeki maçı kazanamaması turnuvanın kaderini ve İtalya kadrosunun gelecek yıllarını etkiledi.

İtalya En Son 1958 Yılında Katılamadı

İtalya’nın katılma hakkını kaybettiği en son Dünya Kupası 1958 yılındaydı. Karşılaşmaların genel yapısı nedeniyle hem son derece büyük bir önemi bulunuyor hem de turnuvada artık öncüler arasında gösterilen İtalya’nın olmaması da şampiyonluk adaylarının azalmasına neden oluyor. En az yarı final oynayacağı düşünülen Rusya, Almanya, İngiltere, İspanya ve İtalya gibi ekipler arasında İtalya yerini kaybetti. Son 60 yıldır devamlı olarak turnuvanın içerisinde olan ekip, ondan öncesinde de şampiyonluklar kazanmış, başarılı

Müsabakanın Kazananı İsveç Oldu

Oynanan iki müsabakada bir gol atan İsveç, İtalya’nın iki maçta da gol atamamış olması nedeniyle turnuva biletini elde etti. İlk maçta 1-0 galip gelen İsveç’in ikinci maçta direnmesi ve rakibine gol atma fırsatı tanımaması nedeniyle çift ayaklı müsabaka İsveç’in lehine sonuçlandı.

Turnuvada 1958 yılındaki son elenmesinden bu yana varlığını sürdüren İtalya, yeni şampiyonluk hedefi için İsveç’i yenmek zorundaydı. Başarılı sonuç alınamadığı için özellikle gol atma sorunu yaşayan takım, milli maçlarda beklenmedik sonuçlarla karşılaştı. Bu durum başta Buffon olmak üzere tüm İtalyanları hüzne boğdu.